Letgo
Sat
Anadolu Dağları 1982 / 4 Adet Pul - Demirkazık -Erciyes - Kaçkar
1 / 1

Açıklama

Demirkazık Dağı: Niğde'de Aladağlar bölgesinde yer alan, 3756 metre yüksekliğindeki dağdır. Uzun süre Aladağların en yüksek dağı olarak bilinmesine karşın yapılan araştırma ile en yüksek dağın Kızılkaya olduğu tespit edilmiştir.

Erciyes Dağı (Kayseri): 3917m dir. İç Anadolu’nun en yüksek dağıdır. Oluşumu birkaç aşamalıdır. Yamaçla Posta Damgalırdan merkezden çevreye doğru yayılan kırık hatları vardır. Doruk kesimlerinde sirkler ve buzullar vardır. Kayseri ve Develi için su deposu görevini görür. Yurdumuzun başlıca kayak ve kış turizmi merkezleri arasındadır.

Kaçkar Dağı (Rize - Artvin): Türkiye'nin kuzeyinde, Doğu Karadeniz sahili boyunca uzanan bir dağ sırası. Kuzey Anadolu Dağları'nın doğudaki bölümünü oluşturur. Doğusundaki birçok zirvesi 3500 m üzerindeyken, batı kesimi 2000 m yüksekliğe kadar ulaşır. En yüksek noktası olan Kaçkar Kavrun Dağı 3932 m yüksekliktedir. 1994 yılında milli park ilan edilmiştir. Milli parkın büyük bir bölümü Rize ili Çamlıhemşin ilçesi sınırları içinde, küçük bir bölümü de Artvin ili Yusufeli ilçesi sınırları içinde kalmaktadır.

25 TL

Anadolu Dağları 1982 / 4 Adet Pul - Demirkazık -Erciyes - Kaçkar

Fatih, İstanbul, Türkiye
2 Şub

İlan konumu

Fatih, İstanbul, Türkiye
İlan no 996214438

İlanı şikayet et